Svoboda Jaroslav (1938)
Sloup
Sklo čiré, tavené do formy, broušené, kovový podstavec, signováno J. Svoboda 99, celková výška 85 cm (Zí)
Jaroslav Svoboda je absolventem SPŠS v Železném Brodě. Byl brusičem, později vedoucím ateliéru broušeného skla Ústředí uměleckých řemesel. V 70. a 80. letech 20. století byl ředitelem a zároveň návrhářem sklárny ve Škrdlovicích. V 90. letech založil sklárny AG Svoboda Karlov, kde realizuje vlastní návrhy. Věnuje se jak designu skla, tak volné tvorbě. V té pracuje často s technikou tavené plastiky, kterou následně brousí a nechává vyniknout optické kvality skloviny.
12.10.2017 - 20:00
- Dosažená cena: **
CZK 55.000,-
CZK 80.000,-
- Vyvolávací cena:
CZK 55.000,-
Svoboda Jaroslav (1938)
Sloup
Aukce: | Křehká síla skla |
Datum: | 12.10.2017 - 20:00 |
Místo konání aukce: | Dancing House Gallery, Jiráskovo náměstí 6, Prague 2 |
Prohlídka: | 02.10. - 11.10.2017 |